Skip links

Seo Hizmeti

Google arama motorlarında markanızın üst sıralarda yer alması hem daha fazla müşteri hem de marka bilinirliği kazandırmaktadır.

Kurumsal SEO Ajansı Nisan Agency!

Google arama motorlarında markanızın üst sıralarda yer alması hem daha fazla müşteri hem de marka bilinirliği kazandırmaktadır.

Geleneksel pazarlama yöntemleri artık yerini dijital çağın trend akımlarına bırakmış durumda. Arama motorları üzerinde üst sıralarda yer alan markalar, zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde potansiyel müşterilerinin önüne çıkma imkanına sahip. Bunun markalara geri dönüşünde etkili olan faktör de yeni nesil kullanıcıların, tıpkı fiziksel iş yerlerinde olduğu gibi devamlı ürün ve hizmet arayışı içinde olmalarıdır.

Araştırma esnasında ise önlerine en hızlı şekilde çıkabilen ve enformasyonu en sağlıklı şekilde ulaştırabilen markaları tercih etmektedir. Bu noktada tercih edilen markalar, potansiyel müşteri kitlelerine ulaşarak ürün ve hizmetlerinin satış hacimlerini yükseltebilmekte ve marka kalitesini arttırmaktadır. 

Markanız İçin Sizde Seo Danışmanlığı Hizmeti Alın!

Kurumsal SEO Ajansı ile iş birliği kurmak ve profesyonel bir hizmet almak, marka bilinirliği kazanmanın en doğru yöntemidir.
Arama motorlarında markanızı bulamıyor musunuz? Sektörünüzdeki müşterileriniz size ulaşamıyor mu? Hemen bizimle iletişime geçerek detaylı SEO çalışmalarımız ile ilk sıralarda yer alabilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization) Nedir? 

SEO, bir işletmenin web sitesine dair arama motorlarına yönelik hazırlanan yapılandırma çalışmalarının tümüne verilen isimdir. Dijital dünyada bilgi ve ürün araştırması yapmak için kullanılan tüm arama motorlarında çeşitli siteler sıralanmaktadır. Bu sıralamayı belli eden arka planda yapılan SEO çalışmalarıdır, web sitelerine site ziyaretçilerini çeken ve satın alımlara yönlendiren en büyük faktördür. Kullanıcıların büyük bir kısmı arama motorlarında karşılarına ilk çıkan sayfaları incelemektedir ve zaman geçtikçe bu işletmelere karşı bir sadakat duygusu beslemektedir. Marka sadakati oluşan kullanıcılar, kalıcı site ziyaretçisi haline gelmektedir.

SEO Hizmeti, markaların sektörlerine yönelik belirlenen kelimelere göre hazırlanmaktadır. Sektörle alakalı kelimeler arama motorlarında search edildiğinde üst sıralarda konumlanmak ve en fazla ziyaretçi rakamını yakalamak amaçlanır. Burada önemli olan noktalar; web sitenin açılış hızı, web sitenin anlaşılabilir olması ve SEO uyumlu bir yapıda tasarlanmış olmasıdır. Aksi takdirde SEO çalışmaları ne kadar doğru yapılırsa yapılsın, arama motorları üzerinde belirleyici noktalarda daha iyi hizmet veren rakipler öne çıkmaya devam edecektir.

Seo Hizmeti Neden Önemlidir?

SEO hizmetinin markalara getirileri uzun vadelere dayanmaktadır. Otoritesi yüksek ve üst sıralarda konumlanmış bir site sahibi olmak her markanın hayalidir. Arama motorlarında sektörel bazlı kelimeler sonucunda ilk üç sırada yer almak, markaların sahip olabileceği en iyi organik reklamdır. Müşterilerinin beklentilerini karşılayabilen ve çözümler sunabilen markalar için, SEO hizmeti başarı hedeflerine en hızlı gidilen yoldur.

SEO Hizmetine Neden İhtiyaç Duyulur?

Markalar SEO hizmeti alırken ister pazarlama stratejileri üzerinden, isterlerse de marka itibarı oturtmak amacıyla ilerleyebilmektedir. Sektörüne ait ürünler hakkında SEO çalışmaları yapan markalar bulunduğu gibi, marka ismini kullanarak bilinirlik kazanmaya çalışanlarda oldukça fazladır. Her sektörde belli başlı rakipler bulunmaktadır ve çoğu marka bu rakipleri yenilmez görmektedir. Ancak bilinmesi gereken arama motorlarının en fazla emek harcayanı değil, doğru yönergelere uyanları üst sıralara taşıdığı gerçeğidir. Bir markanın Google arama motorları kurallarına uymaması halinde, yaptığı çalışmaların tümü görünmez bir duvar gibi müşterileriyle arasında duracaktır. Bu sebeple profesyonel bir danışmanlık hizmeti almak, deneyimli SEO ajanslarıyla mümkündür.

SEO Hizmetini Nasıl Sağlıyoruz?

SEO hizmeti öncelikle yapılacak olan çalışmaların belirlenmesiyle ortaya çıkmaktadır. Bu bağlamda ortaya iki süreç çıkmaktadır; bunlar iç SEO ve dış SEO olarak ayrılmaktadır. Site içerisinde yapılan tüm geliştirmeler, web site tasarımının daha sade ve anlaşılır bir forma getirilmesi, web site hızının arttırılması, içeriklerin sektörel kelimeleri barındırması iç SEO dediğimiz kısım için yapılan çalışmalardır. Dış SEO ise sosyal medya platformları üzerinden linkler vererek ve çeşitli forum sitelerinden markanın anahtar kelimelerine ait yazılar satın alarak yapılmaktadır. Farklı sitelerden, marka adına makaleler yayınlamak site ziyaretçileri için geniş bir ziyaretçi ağı oluşturmaktadır. Bu sayede tüm potansiyel müşterilerin bilinirliğini elde etmek ve marka değerlerini yükseltmektedir.

İçerik Kalitesi Ve Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu hizmetinde kaliteli içerikler oluşturmak, en önemli kriterlerden bir tanesidir. Yazım kurallarına, aynı anahtar kelimeleri tekrar etmemeye ve doğru link ağaçlarını oluşturmaya önem verilmelidir. Markaların sektörel bazda anahtar kelimelerini oluşturmak, konu başlıklarını belirlemek ve hedef kitlelerin ilgi odaklarını analiz etmek gerekmektedir. Doğru içeriklerin oluşturulması ve doğru hedef kitleye ulaştırılması sonucunda tabii ki başarılı bir pazarlama stratejisi doğmaktadır. Markalara etkileşim kazandıran stratejiler de hem satış hacimlerini hem de arama hacimlerini yükseltmektedir.